هوشمند سازان آلفا

سال تاسیس سال نامشخص 1-10 نفر 1 تجربه
کامپیوتر، فناوری اطلاعات و اینترنت رشت hooshmandbms.ir
میانگین حقوق ماهانه
2.2 میلیون
2.2
تخصص مخفی
تمام وقت

من چندین ماه اونجا به عنوان برنامه نویس مشغول به فعالیت بودم . می تونم بگم واقعا جزو بدترین تجربه های کاری زندگی حرفه ایم رو اونجا داشتم . بگذارید از اول شروع کنم : 
این شرکت هم مثل همه ی شرکت های دیگه ای که توش وارد می شید خودشون رو یه خانواده می دونن و خودشون رو یه سری آدم خفن می دونن ( که البته حق دارن چون شرکتی رو دستشون تو استان وجود نداره ) اما این خانواده هیچ ارزشی برای اعضاش قایل نیست . چه از لحاظ مادی چه معنوی : 
زمانی که من وارد این شرکت شدم ( آبان ۹۸ ) پایه حقوق ۱۵۰۰ بود و من یک ماه تست اونجا بودم و خب پولی هم به من ندادن . و این حقوق تا اردیبهشت ۹۹ برای همه ۱۵۰۰ بود (‌تازه مونتاژ کارهای شرکت و بچه های کارگاه که پایین تر هم بودند ) تا اینکه پایه حقوق شد ۲۲۰۰۰ . من و خیلی های دیگه بیمه نداشتیم یعنی می گفتن می کنیم ولی نمی کردن . اونایی هم که با چنگ و دعوا بیمه شده بودن رو هم بیمه کپسول فروش و بازاریاب کردن ! فرض کن به عنوان برنامه نویس مشغول باشی اما سابقه بیمت بخوره کپسول فروش !!
اگه برای واحد(R&D )اونجا میخواین تقاضای همکاری بفرستید اینو بدونید که واحد تحقیق و توسعش به دلیل وجود اتاق رءیس در داخل این واحد جو سنگینی داره و همش در حال دادو بیداد با کارمند هاش هست . به دلیل اینکه رییس این واحد دانش کافی در زمینه ی اینترنت اشیا ندارد . ایده ها مطرح ، انجام، تست و پس از موفقیت بودن به سطل زباله تاریخ پیوسته می شوند. یعنی خلاقیت و نو آوری که از خودتون به خرج می دید کاملا نیست میشه به خاطر اینکه خارج از درک اقای رییس هست و نمی خواد کنترل پروژه ها از زیر دستش خارج شه . ما تو این واحد ۷ نفر بودیم که به خاطر همین رفتار ها و مزایای پایین شرکت ۴ نفر از تیم R&D این مجموعه در عرض یک ماه خداحافظی کردند. کلا هرسال ۸۰٪ از نیرو های این شرکت تعویض می شن چون نمیتونن شرایط و فشاری که مدیران شرکت روشون اعمال می کنند رو تحمل می کنند.
مدیران این شرکت خودشون رو خدایان مدیریت می دانند چون ده ساله همین جوری شرکت رو اداره کردند و هنوز هم پابرجا هستند. ساعت کاری در آلفا همه روزه جز جمعه ها  از ۸:۳۰ صبح تا ۱۷:۳۰ هست که ما همیشه به دلیل فشار کاری زیاد و نارضایتی همیشگی مدیر R&D تا ساعت شیش و نیم ۷ هم می موندیم اما هیچ وقت اضافه حقوقش رو برام نریختن . روز های تعطیل رسمی ،شرکت بازه . ما در ایام عید ( در اوج کرونا ) شرکت اومدیم اما دریغ از پاداش یا اضافه کاری . 
در کل من این شرکت رو اصلا توصیه نمی کنم ( نه اینکه بقیه در رشت بهتر باشند ! شاید همین آلفا در رشت نسبت به بقیه شرکت های الکترونیک و هوشمند سازی بهتر باشه ! ) به نظرم آدم دیگه هیچ کاری نتونه بکنه و از گشنگی در حال مردن باشه بره باهاشون کار کنه ولی اگه مهارت هاتون اونقدر بالاست و به خودتون ایمان دارید واقعا خودتون رو به دردسر نندازید چون تهش تبدیل به یه موجود افسرده پرخاشگر می شید . چیزی که من داشتم بهش تبدیل می شدم.

نکات مثبت
تیم جوان و با انگیزه تعهد بالای پرسنل به کار همکاری با بهترین ها
نکات منفی
عدم دریافت پاداش مدیریت بی ثبات مدیریت ضعیف حقوق ناکافی کنترل برنامه نویس ها با دوربین ساعت کاری بالا عدم توازن کار و زندگی هدر دادن منابع پایه حقوق کم عدم کنترل اعصاب بیمه نکردن
پیشنهاد به دوست:
خیر
جزئیات امتیاز ها:
میانگین کل امتیازات:
تعادل کار/زندگی
حقوق و مزایا
امنیت شغلی/پیشرفت
مدیریت
فرهنگ کار
تاریخ شروع به فعالیت آبان 1398
تاریخ پایان فعالیت تیر 1399