جاب گای را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

رایان بهمن پرداز

سال تاسیس سال نامشخص 1-10 نفر 15 تجربه
کامپیوتر، فناوری اطلاعات و اینترنت تهران rbp.ir
میانگین حقوق ماهانه
5.8 میلیون
2.5

پیشنهاد این شرکت به دوستان یعنی خیانت

۶ ماه پیش
تخصص مخفی
تمام وقت
نویسنده این تجربه، 1 تجربه با میانگین امتیاز 1.00 در جابگای ثبت کرده است.

کارجویان محترم اصلا من با نظرات و پیشنهادات بالا هیچ کاری ندارم و نظرات منفی یک مقدار مقرضانه و نظرات مثبت بیشتر با توهم همراه هست ، این شرکت تاریخجه خوبی داشته در گذشته البته با مدیران قبلی و واقعا کارهای خوبی انجام شده در راستای منافع کشور ولی در حال حاضر و با مدیریت جاری اصلا به هیچ احدالناسی پیشنهاد نمی کنم این شرکت رو به عنوان هدف کاری انتخاب کنه. به عنوان یک همکار  با تجربه چندین ساله در حوزه  IT  من هیچ سواد مدیریتی و هیچ  دانش فنی جدیدی در این شرکت نمی بینم و دوستانی که الان از خوبی های این شرکت مثل کار با آخرین تکنولوژی ها صحبت می کنند در جلسه مصاحبه با دوستانی که من معرفی کردم جز خجالت چیزی برای من نداشته. بهترین کار اگر وقت داشتید یکبار برای مصاحبه شرکت کنید و با شرکت های متوسط مقایشه کنید تا کاملا متوجه تمام موارد خواهید شوید. مگر واقعا چاره ای جز انتخاب اینجا نداشته باشید.

نکات مثبت
صبحانه رایگان ناهار رایگان
نکات منفی
مدیریت بی ثبات بی نظمی کاری عدم کنترل اعصاب عدم امنیت شغلی مدیریت ضعیف بد قول جلسات بی نتیجه هدر دادن منابع کنترل برنامه نویس ها با دوربین جلسات کاری بیش از اندازه شرکت کوچک
پیشنهاد به دوست:
خیر
مقرضانه بودن این نظر رو از اینجا میشه فهمید که: گویا مدیران دوره قبلی با بودجه های نامحدود حسابی جیباشونو پر کردن. تو شرکت ماموریتی به اسم برون سپاری سند سازی کردن و در نهایت وقتی اینجا رو ترک کردن، کامپیوتر دولوپر ها از نوع کامپیوترهای کارمند اداری بودن. صندلی های داغون و وضعیف اسفناک محیطی با چند میلیارد تعهد بابت پروژه های تحویل نشده گذاشتن و رفتن. عملکرد افتضاح همونا و بدنامی که برای شرکت به جا گذاشتن باعث شد تا بودجه و تصمیمات مدیریت جدید بسیار محدود بشه.
۶ ماه پیش
مغرضانه بودن این نظر رو از اینجا میشه فهمید که: گویا مدیران دوره قبلی با بودجه های نامحدود حسابی جیباشونو پر کردن. تو شرکت ماموریتی به اسم برون سپاری سند سازی کردن و در نهایت وقتی اینجا رو ترک کردن، کامپیوتر دولوپر ها از نوع کامپیوترهای کارمند اداری بودن. صندلی های داغون و وضعیف اسفناک محیطی با چند میلیارد تعهد بابت پروژه های تحویل نشده گذاشتن و رفتن. عملکرد افتضاح همونا و بدنامی که برای شرکت به جا گذاشتن باعث شد تا بودجه و تصمیمات مدیریت جدید بسیار محدود بشه.
۶ ماه پیش
خوب عوضش ، بهونه و توجیه خوبی شده برای عملکرد های ضعیف مدیریت جاری . مشکلات همیشه یا تقصیر مدیران قبلیه و یا نیروهای قبلی :--) می خوایین بگیم اصلا تقصیر مدیرعامل بعدیه ؟ اصلا که شما که نیروها هر روز دارن اونجارو ترک می کنند مشکلی نداری ؟ عجب به ابن رو ماشالله سنگ پا. پ .ن :مطمینم که این نظر رو خود مدیر عامل زدن :--))))
۶ ماه پیش