محیا پرداز

سال تاسیس سال نامشخص 1-10 نفر 10 تجربه
کامپیوتر، فناوری اطلاعات و اینترنت یزد mahyapardaz.com
میانگین حقوق ماهانه
2.6 میلیون
1.2
برنامه نویس وب
تمام وقت

اول از همه شرکت در واقع در یزد ثبت شده و همون جا هم فعالیت میکنه و هیچ گونه فعالیتی هم در تهران نداره لازمه اطلاعات شرکت اصلاح بشه. 


بنده چند سالی اون جا  در بخش نرم افزار مشغول بودم متاسفانه روش مدیریت و اداره شرکت خیلی خوب نبود و در برنامه ریزی و مدیریت کارمندان و مشتری ها مشکلات زیادی وجود داشت که همه سر کارمند تخلیه میشد و باعث بدنام شدن شرکت هم برای افراد جویای کار و مشتری های شرکت شده بود.


وضعیت مالی شرکت هم خیلی تعریفی نداشت دید مدیریت این بود که تاخیر حقوق پرداخت باید حداقل 2 ماه باشه که در عمل بین 3 تا 6 ماه تاخیر بود که برای خیلی از کارمندا مشکل جدی ایجاد میکرد چون هیچ نظم درستی برای برای پرداخت نداشت. 


مبلغ حقوق هم معمولا بستگی زیادی به خودت داره اگه خیلی محتاج باشید ممکنه با حتی تا یک سوم قانون کار باشه که البته و اگر هم طبق قانون کار باشه احتمالا تو قرارداد اول همه مزایاتون حذف میشد. برای کارمندای قدیمی تر معمولا یه مبلغ کارانه در نظر گرفته میشد که در صورت عدم تمدید قرارداد همه پاداش ها و ارزیابی هاتون حذف و پرداختی های قبلی تون هم به عنوان پرداخت حقوق پایتون منظور میشد. 


رفتار مدیریت با کارمندا بخصوص در مواقع فشار و مشکل بسیار بده و بودن افرادی که سر این برخورد های بد استعفا دادن. این رفتار توبیخی همچنین بعد پرداخت هر حقوق هم اتفاق می افتاد.

دیکتاتوری شدیدی در شرکت حاکم بود و حتی کسایی که مسئول بودن آزادی عملی برای تصمیم گیری نداشتن و همه تصمیمات باید توسط مدیریت گرفته میشد. کارمندان شرکت برای مدتی که برای نماز و سرویس بیرون بودن هم زیر نظر بودن و گاها باشون به خاطر چند دقیقه بیرون بودن و یا دیده شدن در محوطه برخورد میشد که البته من نمیدونم طبیعی بود یا نه.

یه مشکل دیگه هم که به دفعات باش درگیر بودیم دخالت های زیاد مدیریت در مسائل فنی که ازشون اطلاع درستی نداشت باعث مشکلات بعدی در نرم افزار میشد.


یه مسئله دیگه هم که من به کرات میدیدم (که خودم هم درگیرش شدم) مشکل ترک همکاری با شرکت بود که اکثر افرادی که از شرکت میرفت برای گرفتن مانده حسابشون (به خاطر تعویق پرداخت حقوق) و گرفتن ضمانتشون به مشکل میخوردن و برای ماه ها باید پیگیر این مسئله بودن و بعضی ها به قانون متوسل میشدن که با توجه به قرار داشتن شرکت و در منطقه آزاد تجاری و عدم پشتیبانی اداره کار مسئله رو خیلی سختر میکرد و کلی درگیری ایجاد میکنه. به نظرم این سیاست این شرکت هست برای به زور نگه داشتن افراد. ضمانت های سنگینی هم میگرفتن که بعضی ها تا دوسال بعد از قرار داد هم در گیر پس گرفتنش بودن.


شرکت مشکلات زیادی بخصوص در مسائل نیروی انسانی داشت ولی امیدوارم این مشکلات رو تا به حال اصلاح کرده باشن و دید مدیریت از کارگر ساختمانی به یه انسان دارای تجربه و آگاهی تغییر کرده باشه. 

پیشنهاد من اینه که اگر یه آدم با تجربه در حرفه خودتون هستید تا جایی که مجبور نشدید سمت این شرکت نرید ولی اگر یه تازه کارید و قصد شروع کار و یادگیری رو داری شاید جای بدی برای شروع نباشه.

نکات مثبت
بیمه
نکات منفی
مدیریت بی ثبات عدم دریافت پاداش عدم امنیت شغلی حقوق ناکافی عدم کنترل اعصاب مشکلات مالی شرکت مدیریت ضعیف عدم پرداخت به موقع حقوق ساعت کاری بالا کنترل برنامه نویس ها با دوربین پایه حقوق کم بی نظمی کاری
پیشنهاد به دوست:
خیر
جزئیات امتیاز ها:
میانگین کل امتیازات:
تعادل کار/زندگی
حقوق و مزایا
امنیت شغلی/پیشرفت
مدیریت
فرهنگ کار