جاب گای را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

ایران دوستان

سال تاسیس سال نامشخص 1-10 نفر 2 تجربه
گردشگری و هتل ها تهران irandoostan.com
میانگین حقوق ماهانه
1.8 میلیون
1.2

کارمند

یک سال پیش
تخصص مخفی
تمام وقت

من چند سال در شرکت ایران دوستان کار می کردم. بر خلاف صحبتی که ابتدای استخدام با مدیر بخش داشتم حقوق من  متناسب با پیشرفت کاری و حجم کاری تغییری نکرد. حجم کار بالا بود و پرداختی منصفانه نبود. متاسفانه حاشیه های شرکت آنقدر زیاد بود که فرصتی برای پیشرفت کاری باقی نمی گذاشت. بعلاوه، ارتقا درجه بر اساس شایستگی فرد  و یا پیشرفت شغلی صورت نمی گرفت و تنها به واسطه ارتباطات و آشنایی با مدیران شرکت بود که فردی با تحصیلات کاملا غیر مرتبط می توانست مدیر بخشی شود که هیچ سنخیتی با دانش و تجربه او نداشت.

با اینکه ایران دوستان شرکت به ظاهر موفقی است اما شرایط روحی بسیار بدی برای کارمندان فراهم می کند و ناخواسته کارمندان هر بخش درگیر رقابت های ناسالم بین مدیران بخش های مختلف می شوند. بعلاوه، مدیریت اصلی شرکت به تبادل نظر با کارمندان علاقه ای نداشته و معیار سنجش ایشان نسبت به عملکرد کارمندان به نظرات مدیران هر بخش بستگی دارد. در نتیجه اگر مدیر بخشی بر اساس سلیقه شخصی با کارمندش مشکلی داشته باشد یا سطح دانش او را بیشتر از خود بداند،  می تواند به راحتی اوضاع را جوری جلوه دهد که به اخراج یا استعفای آن کارمند منجر شود.

من پس از چند سال همکاری از شرکت استعفا دادم اما بابت آخرین روزهای کاری با من تسویه حساب نکردند. سفته 10 میلیونی را نیز که در شرکت بابت حسن انجام کار به امانت گذاشته بودم تا 6 ماه بعد از قطع همکاری به من پس ندادند! 

با توجه به تجربه کاری خود در شرکت مذکور، حتی اگر حقوق و مزایای شرکت تغییری کند باز از نظر محیطی و شرایط کاری این شرکت را به کارجویان توصیه نمی کنم.

نکات مثبت
بیمه
نکات منفی
حقوق ناکافی عدم کنترل اعصاب مدیریت ضعیف عدم امنیت شغلی جلسات بی نتیجه
پیشنهاد به دوست:
خیر
جزئیات امتیاز ها:
میانگین کل امتیازات:
تعادل کار/زندگی
حقوق و مزایا
امنیت شغلی/پیشرفت
مدیریت
فرهنگ کار
به ظاهر فلت و یکپارچه ولی فلت سازی فقط برداشتن پارتیشن ها و دیوارها نیس، روز اول یه جوری باهات صحبت میکنن که واقعا فک میکنی از خودشونی و با یه تیم حرفه ای سر و کار داری ولی تنها پس از یه هفته اولین چیزی که متوجه میشی نامربوط و غیر متخصص بودن مدیرهای میانیه. کاملااااا آماتور تو حوزه هایی که تو میخوای تو اون شاخه زیردست شون کار کنی. بعد ترکیب این حجم از بلاهت با استایل کارمندی کلاسیک(جوراب و کفش صندل) و احساس تراز اول بودن در ایران و نشنیدن حرف های افراد متخصص یه مجموعه رقت انگیزی رو تشکیل داده.
۵ ماه پیش