جاب گای را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

سحاب پرداز

سال تاسیس سال نامشخص 1-10 نفر 5 تجربه
کامپیوتر، فناوری اطلاعات و اینترنت تهران sahab.ir
میانگین حقوق ماهانه
8 میلیون
5

تجربه مصاحبه در شرکت سحاب پرداز: مصاحبه ضعیف

یک سال پیش
برنامه نویس
پذیرفته نشدم
نحوه درخواست شغل:
سايت‌های کاريابی
نویسنده این تجربه، 1 تجربه با میانگین امتیاز 3.00 در جابگای ثبت کرده است.

من بیشتر این نظر رو مینویسم که تاکید کنم بعضی شرکت های ایرانی چقدر توی مصاحبه ها ضعیف و غیر حرفه ای عمل میکنن، با این امید که شاید تیم های اچ ار این نظر رو بخونن و روال مصاحبه رو بهتر درک کنن.
اگر تجربه مصاحبه با شرکت های اروپایی داشته باشید میدونید که اولین مرحله مصاحبه اچ ار هست، مصاحبه ای که شما رو متوجه میکنه که با چه شرکتی طرف هستید، انتظاراتشون از شما چیه، چقدر و چطور میتونن به پیشرفت شما کمک کنن، معیار های سنجش عملکردشون چیه، چه تکنولوژی هایی کار میکنن و ... . مواردی که مطرح میشه میتونه شمارو متوجه کنه که اصلا میخواید ادامه بدید و علاقه ای به حوزه فعالیت اون شرکت و معیارهاشون دارید یا نه و آیا با فرهنگ سازمانی اون شرکت میتونید کنار بیاید یا نه. و بالعکس تیم اچ ار هم از شما سوالاتی رو میپرسه برای اینکه ببینه شما فرد مناسبی برای تیم هستید یا نه. فراموش نکنید کارمند ها اکثرا بخاطر تخصصشون استخدام میشن ولی در نهایت بخاطر پارامتر های دیگه مثل اخلاق، انتظارات و غیره از شرکت میرن یا حتی اخراج میشن. بعد مصاحبه فنی و موارد دیگه که توضیحش طولانیه.


من برای حدودا شش شرکت رزومه ارسال کردم و همزمان مصاحبه میکردم. همه اچ ار ها قوی، خوش اخلاق، با حوصله و دوستانه. طوری که حتی شرکت های کوچیک هم گاها نظرمو جلب میکرد چون حس خوبی از مصاحبه اچ ار داشتم.

در نهایت از شرکت سحاب تماس گرفتن و یه تایم مصاحبه ست کردن. مصاحبه کاملا فنی بود و دو ساعت و اندی تقریبا طول کشید و سوالات به مراتب در حد مصاحبه های اروپایی پرسیده شد و آنلاین بود. ولی نه چهره ای دیدم نه مصاحبه اچ ار شدم و آخر مصاحبه وقتی پرسیدم دقیقا به لحاظ فنی چه چالش هایی دارید و چه کاری انجام میدید گفتن رسم نمودار و ازین کارااا... برای من این تصور ایجاد شد که وقتی مصاحبه فنی رو خیلی جدی میگیرن لابد کلی پلن برای رشد افراد و چالش های فنی دارن و الان برای من توضیح میدن که تیم در حال انجام چه کاریه و فرد متقاضی قرار هست چه نقشی ایفا کنه و چطور میتونه موثر باشه.


به نظر شما اگر مصاحبه شونده از ابتدا میدونست قراره فقط رسم نمودار انجام بده وارد مصاحبه فنی میشد؟

من دو روز بعد همزمان از بین سه شرکتی که بهم آفر دادن با یک شرکت به توافق رسیدم و قرارداد بستم ولی در کمال تعجب یک ماه بعد تازه سحاب پرداز ایمیل زد که فعلا موقعیت همکاری وجود ندارد!

در نهایت توصیه میکنم حتما از قبل یک مصاحبه اچ ار نیم ساعته داشته باشید و تمام سوالاتتون رو بپرسید که لااقل شما حرفه ای رفتار کرده باشید.

به امید روزهای بهتر برای مجموعه محترم سحاب پرداز

نکات منفی
مدیریت ضعیف رفتار غیر حرفه ای
حقوق پيشنهادی شما 0
حقوق پیشنهادی آن‌ها 0
تاریخ مصاحبه Esfand 1398
زمان دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته
کل فرايند درخواست تا نتيجه نهايی بیشتر از یک ماه