جاب گای را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

کارگزاری مفید

سال تاسیس سال نامشخص 1-10 نفر 8 تجربه
مالی و اعتباری تهران www.emofid.com
میانگین حقوق ماهانه
2.9 میلیون
3.6

تجربه مصاحبه در شرکت کارگزاری مفید: مصاحبه فنی عالی، منابع انسانی شخصی

یک ماه پیش
برنامه نویس
هنوز جواب ندادن
نحوه درخواست شغل:
سايت‌های کاريابی
نویسنده این تجربه، 1 تجربه با میانگین امتیاز 1.00 در جابگای ثبت کرده است.

ابتدا با من تماس گرفته شد که رزومه شما انتخاب شده و در فلان تاریخ و فلان ساعت یک مصاحبه اسکایپی داشتیم که فنی بود با فردی خبره و بسیار عالی سپری شد که حتی آخر مصاحبه به من گفتند که از شرکت‌های دیگه که پیشنهاد داری زمان بخر ما فرآیند منابع انسانی رو تسریع میدیم. پروژه‌ای که داشتن برام جذاب بود و من بیشتر پیشنهاد هامو رد کردم چون در تجربه من تایید مصاحبه فنی به استخدام منجر می‌شد همیشه. پس از اون با من تماس گرفته شد برای مصاحبه حضوری با منابع انسانی برای ساعت ۳. من ساعت ۲:۵۸ رسیدم و به اطلاعات عمومی لابی گفتم که مصاحبه دارم. گفتند منتظر باشم که تا ساعت ۳:۱۵ دقیقه منتظر فردی که خودش رو مدیر منابع انسانی IT معرفی کرد بودم که ایشون به خودشون زحمت عذر خواهی برای تاخیرشون هم ندادن. من تو این مدت مصاحبه منابع انسانی چندتا رفته بودم و از اول مصاحبه موضوعیت سوال‌ها برام عجیب و متفاوت بود. همه‌چی تقریبا خوب داشت پیش می‌رفت تا اینکه در عین ناباوری از من سوال پرسیدن که آیا اگر شرکت بخواد مو‌هاتو کوتاه می‌کنی؟ :|

من انقدر جا خوردم که قیاقم تو هم رفت. جواب دادم که این به نظرم تعرض به حریم شخصی آدم‌هاست. بعد توضیح دادن که سرمایه گذاران بازار سرمایه آدم‌های سنتی هستند و از این دست حرف‌ها که اصلا در مورد من صدق نمی‌کرد چون جنس کار من همش پشت کامپیوتر و بدون ارباب رجوع هست. بعد گفتن که پس جواب شما نه هست؟ گفتم بله.

بعد از اون قیافش یکم تو هم رفت و گفت همه چی عالی به نظر می‌رسه من دیگه سوالی ندارم. بعد من چند سوال پرسیدم و گفتم بهشون که کی می‌تونن به من پاسخ نهایی رو بدن. گفتن نظر بنده که مشخصه عالیه و انشالله بعد از عید همکاری رو شروع می‌کنیم فقط باید یک اولیت بندی از مدیر فنی (همون شخصی که مصاحبه اول رو داشتیم و نظرشون صادقانه مثبت بود) بگیرم و تا آخر هفته خبر می‌دم. من می‌تونستم بخونم از چهرش که داره دروغ می‌گه اما چیزی نگفتم.

فردای اون روز از فشار شرکت‌ها دیگه برای قبول/رد کردن پیشنهادشون تصمیم گرفتم که یه مفید زنگ بزنم که جواب نهایی رو بدن. اپراتور با لهن بدی به من گفت که نمی‌تونه منو به کسی وصل کنه در صورتی که اون آقا به من گفته بود زنگ بزن با روابط عمومی تا به ما وصل کنه. از لینکداین ایمیل مدیر فنی که انصافا حیف ایشون با اون تخصص و ادب که در این شرکت کار می‌کنه رو برداشتم و شرایطم رو براشون توضیح دادم. خیلی زود به من جواب دادن که شما از لحاظ فنی کاملا مناسب تیم بودید ولی گویا در مصاحبه منابع انسانی به دلیل سیاست‌های شرکت رد شدید.

دستش درد نکنه که من رو از بلا تکلیفی در آورد.

حالا اینکه شرکت با موی بلند مشکل داره رو میشه هضم کرد به سختی ولی آقای مدیر منابع انسانی، شما که شرایط من رو می‌دونستید چرا به من دروغ گفتید و وقت من رو گرفتید. 

نکات مثبت
شرکت بزرگ
نکات منفی
مدیریت ضعیف بی نظمی کاری بد قول هدر دادن منابع دروغگویی بی احترامی
حقوق پيشنهادی شما 9000000
حقوق پیشنهادی آن‌ها 9000000
تاریخ مصاحبه Esfand 1399
زمان دعوت به مصاحبه کمتر از دو هفته
کل فرايند درخواست تا نتيجه نهايی کمتر از یک ماه