جاب گای را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

کروز

سال تاسیس سال نامشخص 1-10 نفر 3 تجربه
خودروسازی تهران crouse.ir
میانگین حقوق ماهانه
0 میلیون
0

تجربه مصاحبه در شرکت کروز: اقدام جالب برای پیشنهاد شغل

۳ ماه پیش
مدیر فنی
هنوز جواب ندادن
نحوه درخواست شغل:
سایر
نویسنده این تجربه، 3 تجربه با میانگین امتیاز 4.40 در جابگای ثبت کرده است.

من بدون اینکه برای کروز رزومه بفرستم برای مصاحبه دعوت شدم! خب کروز یکی از شرکت های بزرگه و یکی از شرکت هایی که دوست دارم کار کنم.(تجربه کاری من بیش از 15 سال به عنوان مدیر فنی) مصاحبه شرکت چند تا نکته داشت: 

1. با اینکه دعوت به مصاحبه شده بودم (بدون ارسال رزومه) خودشون هیچ پوزیشنی مد نظرشون نبود.

2. رفتار و سوال های مصاحبه کننده ها خیلی حرفه ای بود. اما مدیر مهندسی اطلاعات کلی تخصصی بیشتر داشت تا اطلاعات جزیی . (بیشتر با مفاهیم آشنا بود) اما با تجربه و با سواد بود.

3. روند ورود و مصاحبه کاملا توام با احترام بود.

نکات مثبت
شرکت بزرگ
حقوق پيشنهادی شما 11000000
حقوق پیشنهادی آن‌ها 11000000
تاریخ مصاحبه Dey 1399
زمان دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته
کل فرايند درخواست تا نتيجه نهايی کمتر از دو هفته
تجربه ثابت کرده که شرکتایی که در مصاحبه بدون داشتن پوزیشن مصاحبه می کنند مشکلات زیادی دارند. اولین مشکل این هست که شما وقتی استخدام شدی شرح وظایفت مشخص نیست و تو سیستم مشخص نیست باید به کی جواب بدی و از کی جواب بخوای. همچنین ممکنه به راحتی عنوان شغلیتو از چیزی به چیز دیگه ای که مرتبط نیست تغییر بدهند. مسئله دیگه اینه که چنین شرکت هایی برنامه ریزی مشخص سازمانی ندارند و استخدام و تعدیلشون بر اساس فلسه و دلیل مشخصی که در جهت حمایت کسب و کارشون باشه نیست و عموما رانتی هستند.
۳ ماه پیش
درست میفرمایید اما در آخر بالاخره این شمایید که تعیین میکنید پستی که بهتون پیشنهاد شده با شرایط و شرح وظایف مشخص، قبول کنید یا نه. البته رانت که خیلی جاها هست اما به نظرم وقتی شرکت دنبال جذب استعداد هاست رانت نقش کمتری داره. ضمن اینکه واحد جذب استعداد یا استعداد یاب در خیلی از شکرت های بزرگ در دنیا در حال جا افتادنه و امیدوارم تو ایران هم نهادینه شه. ممنون از نظرتون
۲ ماه پیش