جاب گای را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

پیام رسان آیگپ

سال تاسیس سال نامشخص 1-10 نفر 3 تجربه
کامپیوتر، فناوری اطلاعات و اینترنت تهران www.igap.net
میانگین حقوق ماهانه
0 میلیون
0

تجربه مصاحبه در شرکت پیام رسان آیگپ: مصاحبه فاجعه!! برنامه نویس بک اند

۳ ماه پیش
برنامه نویس بک اند
پذیرفته شدم اما خودم رد کردم
نحوه درخواست شغل:
سايت‌های کاريابی
نویسنده این تجربه، 2 تجربه با میانگین امتیاز 2.50 در جابگای ثبت کرده است.

سلام. بدترین مصاحبه ای که تا به حال داشتم مربوط به این شرکت بود!

تماس گرفته شد و صحبت اولیه انجام شد. گفتن تایم مصاحبه رو داخل واتساپ براتون تنظیم می کنیم. یه مرحله منابع انسانی بود یه مرحله فنی. مصاحبه ها داخل یک روز قرار بود انجام  بشه. بعد از کلی ناهماهنگی و عوض کردن ساعت ها، گفتن منابع انسانی فلان ساعت تماس بگیر خودت. نیم ساعت بعدش هم فنی بود.

تماس گرفتم با منابع انسانی. گفتن که دو هفته آزمایشی میاین هیچ حقوقی نمیدیم ولی غذا با ما هست. بعد از دو هفته اگه اوکی بودین و استخدامتون کردیم که هیچ و گرنه باید پول غذا رو برگردونین :/

من همینطوری پوکرفیس بودم که یکباره پرسیدن شما برای چه پوزیشنی اپلای کردین؟ اسمتون چی بود؟؟ بعد که گفتم گفتن که این موارد برای بچه های دیجیتال مارکتینگ بود. ببخشید.. :/
در ادامه هم گفتن که سفته میگیریم حداقل مبلغش هم 100 میلیون تومان هست!

تموم شد و دوباره اطلاع دادن که مرحله فنی کنسل شده و بهتون اطلاع میدیم. فرداش پیام دادن که باید حضوری بیاین برای مرحله فنی.


روزی که برای مصاحبه فنی رفتم طبق معمول یه برگه گذاشتن و همه چیز رو باید دوباره مینوشتم. تنها ویژگی مثبت شرکتشون از نظر من فقط دیزاین ساختمون و محیط کارش بود همین.
رفتم پیش یه آقایی که شروع کردن راجع به کارهایی که تا بحال انجام داده بودم پرسیدن.. بیشتر سوالات دواپس ای می پرسیدن. بهشون گفتم برای بک اند اپلای کردم. یهو تازه متوجه شده باشن، یکی و صدا کردن بهش گفتن که آقای فلانی هستن؟ گفت نه. گفتن آقای فلان چی؟ گفت آره. بعد گفتن که ایشون و بگین بیان که مصاحبه فنی دارن! (ایشون که تا حالا پیششون بودم معاونت فنی! بودن!!)


با فرد مصاحبه کننده جدید رفتیم اتاق جلسه و ایشون گفتن که منم یهویی بهم گفتن. خودت شروع کن به توضیح دادن تا من رزومه ت و نگاه میندازم! 
منم با ناراحتی شروع کردم توضیح دادن.. بعد اصلا نحوه سوال پرسیدنشون اشکال داشت. با سوالایی که میپرسیدن معلوم نمیشد که کوالیفای هستم یا نه. یه سری سوالای سطحی معمولی..
در حین مصاحبه من از لغات و ترمینولوژی حوزه نرم افزار که خیلی عادی هم هست بین فنی ها، استفاده میکردم. آخرش واکنش ایشون این بود : از کلمات قشنگی استفاده میکنی ولی تجربه کار نداری! (1 سال و نیم فقط با اون تکنولوژی تجربه داشتم)
تموم شد و گفتن اطلاع میدیم. اومدم بیرون. وسطای خیابون بودم یهو تماس گرفتن گفتن کجا رفتی؟ :|  مصاحبه هنوز یه مرحله ش مونده..
دوباره برگشتم پیش معاونت فنی!
گفتن خب حالا چقدر حقوق میخوای؟ مبلغ رو گفتم. گفتن نههه اصلا در حد اینا نیستی! ://
این در حالی بود که کف بازه حقوق در اون حوزه رو گفته بودم! گفتم پیشنهاد شما چقدره؟ نصف اون مبلغ رو گفتن!! بعد هم گفتن با این مبلغی که در نظر داری اصلا کار پیدا نمیکنی :)
اینجا دیگه از این بی ادبی شون واقعا ناراحت شدم و اومدم بیرون..

هیچ کس حق توهین و تحقیر دیگران رو نداره..
من متوجه شدم که این شرکت دنبال بیگاری کشیدن از آدم هاست و با این ناهماهنگی ها و بی ادبی ها و رفتار غیر حرفه ای که از خودشون نشون دادن خوشحالم که عمرم رو اونجا تلف نمیکنم.

ممنون از جابگای

نکات مثبت
بیمه تکمیلی اهمیت به دیزاین صبحانه رایگان شرکت بزرگ
نکات منفی
مدیریت ضعیف حقوق ناکافی پایه حقوق کم بی نظمی کاری عدم کنترل اعصاب بد قول
حقوق پيشنهادی شما 8000000
حقوق پیشنهادی آن‌ها 4000000
تاریخ مصاحبه Dey 1399
زمان دعوت به مصاحبه کمتر از یک هفته
کل فرايند درخواست تا نتيجه نهايی کمتر از یک هفته
توی آکهی jobinja حقوق رو برای Nodejs کار زده بودن 3 و 500 !! که بهشون پیام دادم که این حقوق Nodejs کار نیست دو روز نشد عوضش کردن نوشتن توافقی :)) خیلی کیوتن خلاصه خدا حفظشون کنه :)
۳ ماه پیش
سلام جون دل برقراری عزیز ،سر کیفی؟ با اون دوستمون که اینها رو نوشتن هستم اصلا به هیچ وجه اینطور نیست که با لا توضیح دادن بنده مصاحبه شرکت ایگپ رفتم دو هفته آزمایشی بعد از دو هفته اگر جذب بشی آنوقت هزینه غذا دوهفته بصور ت 70 به 30 از حساب کارمند کسر خواهد شد یعنی 70% به حساب شرکت هستش اگر هم بعد از دو هفته تایید نشدید هیچ گونه حق غذایی از کسی کسر نخواهد شد ممحیط فوق العاده عالی و دوستانه اصلا برای لحظه ای هم نخواهید فکر کرد که الان توی محیط کار هستید جو فوق العاده دوستانه حتی تایم های استراحت..
۲ ماه پیش