جاب گای را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

مارکت پلیس لیمو

سال تاسیس سال نامشخص 1-10 نفر 5 تجربه
فروشگاهی تهران limoo.ir
میانگین حقوق ماهانه
6.1 میلیون
1

تجربه مصاحبه در شرکت مارکت پلیس لیمو: برخورد بد با نیروی کار

۳ ماه پیش
برنامه نویس بک اند
پذیرفته شدم و قبول کردم
نحوه درخواست شغل:
سايت‌های کاريابی
نویسنده این تجربه، 2 تجربه با میانگین امتیاز 1.20 در جابگای ثبت کرده است.

مصاحبه‌کننده غیر حرفه ای که تخصصی در زمینه مصاحبه ندارد. 

با سرچ وی در لینکدین متوجه شدم که هر هفته نوع تخصص خود را تغییر می‌دهد از فول‌استک به مدیر و مدیر منابع انسانی.


خیلی روش عجیبی دارن و واقعا کاری که می‌کنند به نظرم جرم محسوب می‌شه. در ادامه داستانمو توضیح می‌دهم.

مصاحبه‌های این شرکت به صورت اسکایپی صورت می‌گیرد و یک خانمی هستن که این مصاحبه‌ها رو انجام می‌دن. سوالاتی مصاحبه خیلی سطحی بودن و خانم مصاحبه‌گیرنده اطلاعات زیادی نداشتن (بعدا فهمیدیم که مصاحبه‌ها ریکورد می‌شن و مدیر عامل شرکت آنها را مشاهده و نظر می‌دهد).

قرارداد یک ماهه با حقوق درخواستی 8 تومان ولی در قرارداد حقوق پایه درج شده بود.

در روز اول کاری، 12 نفر بودیم که شامل 2 تا دولوپر، 3 تا اسکرام مستر، 3 تا پرداکت اونر ،3 نفر هم مدیر پروژه و یک طراح رابط کاربری. همه را دور هم در یک اتاق 10 11 متری جمع کردن و شروع به سخنرانی کردند و در ادامه گفتن برین از خونه کار کنید. کالا نه سیستم نداشتن نه فضای کاری مناسب و کلا برنامشون دور کاری بوده.

از همون اول به ما گفتن که برید رو محصولات مشابه کار کنید و فیلم بگیرید و با بقیه به اشتراک بذارید. این کارا تو حوزه هیچکدام از این بچه‌ها نبود. واقعا نمی‌دونستیم چرا داریم این کار رو می‌کنیم.

دقیقا بعد از یک هفته یه سیستم رای گیری بین بچه‌ها راه انداختن و گفتن به هم رای بدین!!! رای گیری شد و به 8 نفرمون گفتن شما نتونستین رای بیارید و شرکت با شما قطع همکاری می‌کنه. رای گیری روی چی آخه!! تخصص من رو چطوری توی کار نا مرتبط سنجیدین!!! دقیقا مدیر عاملی که توی هر کاری دخالت می‌کرد نظر نهایی رو می‌داد. 4 نفری که موندن به این صورت بود، 1 اسکرام مستر، 1 مدیر پروژه، 1 پرداکت اونر، 1 طراح. قشنگ نیست!

هیچی دیگه همون شب رای گیری زنگ زدن گفتن به اندازه یک هفته کاری که کردی شرکت رو همون حقوق توافقی بهت پرداخت می‌کنه، منم گفتن نه، من که نخواستم نیام و من کلا یک ماه را میام. بعدش برگشت گفت برو هر کاری می‌خوای بکن چون تو قرارداد ذکر شده حقوق پایه! به همین قشنگی.

ببینید چه بلایی سر نیروهای کاری آوردن. هر 8 نفری که باهامون این کار رو کردن نیروهای خیلی قوی‌ای بودن. واقعا حالم بد بود برای چند روز. متاسفانه دستمون به جایی بند نبود و خوشحالم که حداقل اینجا رو تونستم پیدا کنم و این کار این شرکت غیر حرفه‌ای رو به گوش بقیه برسونم.

در ضمن مالک لیمو، پارس دیتا هست و قرارداد همه تحت پارس دیتا نوشته می‌شود. شرکت دیگری که زیر مجموعه پارس دیتا هست، دایور هستش که رفتار در آن شرکت هم شبیه لیمو هستش.

این موضوع را هم لازم دونستم بگم، بعد از این اتفاق من لیمو رو در سایت‌های کاریابی دنبال می‌کردم و دقیقا از زمان قطع همکاری با ما 3 بار آگهی مشابه و در همین پزیشن‌هایی که گفتم منتشر کرده است و کلا داستان این شرکت به نظر همین است که نیروها رو بگیرد و مدیر عامل از هر کی خوشش نیامد آن را در همان اول کار اخراج کند.

نکات منفی
عدم امنیت شغلی مدیریت ضعیف
حقوق پيشنهادی شما 8000000
حقوق پیشنهادی آن‌ها 6500000
تاریخ مصاحبه Mehr 1399
زمان دعوت به مصاحبه کمتر از یک ماه
کل فرايند درخواست تا نتيجه نهايی کمتر از دو هفته